HISTORIA SPORTU SZKOLNEGO w SP6
2017
Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dziewcząt w zapasach w stylu wolnym.
Złote medale dla Patrycji Cuber i Marcina Tomczyka, srebro Wiktorii Piaseckiej, natomiast brązowe medale zawisły na piersiach Michała Kaika, Szymona Pakulskiego i Wiktorii Ptak.
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce
Dwa srebrne medale dla Zuzanny Czyż w rzucie piłeczką palantową oraz za bieg na dystansie 600 metrów.
Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce.
Złoty medal w biegu na 600 m wywalczyła Zuzanna Czyż, brązowe medale w skoku wzwyż dla Martyny Moj i Piotrka Dudy.
Reprezentacja dziewcząt zajęła VIII miejsce w województwie w Biegach Łyżwiarskich.
Laura Michalik, Patrycja Cuber, Melisa Brzezowska i Ola Ptoszek
Reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca w województwie w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Zuzia Czyż, Daria Czyszczon, Natalia Bernady, Patrycja Cuber, Karolina Maduzia, Otylia Gawin
Tymon Socha, Marcin Tomczyk, Beniamin Janas, Wiktor Moskalik, Michał Kaik, Przemek Kabik

Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce a chłopców VII w finale wojewódzkim Biegów na Orientację.
Zuzia Czyż, Ola Maciantowicz, Kinga Kluge, Dominika Kobierska
Tymon Socha, Marcin Sitek, Kamil Grześkowiak, Ryszard Szymik

Reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły V miejsca w finale wojewódzkim Czwórboju Lekkoatletycznego
Zuzia Czyż, Daria Czyszczon,, Patrycja Cuber, Karolina Maduzia, Laura Michalik, Angelika Kowalczyk
Tymon Socha, Marcin Tomczyk, Beniamin Janas, Wojciech Augustyniak, Bartek Kurcius, Bartek Głowiński



2016
Dziewczyny zajęły V miejsce w finale wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych (Maduzia Karolina, Szarama Martyna, Cuber Patrycja, Czyż Zuzia, Moj Martyna, Czyszczon Daria, Kobierska Dominika)
Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rudzie Ślaskiej zajęła pierwsze miejsce w finale ogólnopolskim konkursu szkół podstawowych ,, Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci". W skład zwycięskiej drużyny weszli: Wiktoria Piasecka, Patrycja Cuber, Wiktoria Ptak, Michał Kaik, Jan Graliński, Marcin Tomczyk, Wiktor Moskalik, Maksym Burzyński i Aleksander Czarnota.
Międzynarodowy Memoriał Biegowy Henryka Puzonia w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży rozegrany w miejscowości Zabrzeg (Zuzanna Czyż Im, Filip Baron IIm, Otylia Gawin IIIm, Przemek Kabik IIm, Tymon Socha IIIm, Daria Świerczyna IIIm). Drużynowo reprezentacja SP6 zwyciężyła w Memoriale !
Reprezentacja chłopców wystąpiła na finale krajowym Czwórboju Lekkoatletycznego w Słubicach (Tomasz Gawron, Robert Szyra, Cyryl Tkocz, Bartosz Śmiga, Michał Kaik i Bartosz  Kurcius).
Indywidualnie brązowy medal zdobył Tomasz Gawron - 324 punkty.
Karolina Bartusek zdobyła brązowe medale w grze pojedyńczej i podwójnej Mistrzostw Polski do lat 14.
Martyna Hyba w Dąbrowie Górniczej zwyciężyła w Biegu Skrzata rocznika 2003.
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce w skoku w dal III miejsce zdobył Tomasz Gawron a II miejsce wywalczył Cyryl Tkocz w biegu na 100 metrów.

2015
Karolina Bartusek
zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski do lat 12 w tenisie ziemnym
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce w pchnięciu kulą II miejsce zdobyła Aleksandra Maciejok
Reprezentacja chłopców zajęła XII miejsce w województwie w Biegach Łyżwiarskich
Reprezentacja uczniów klas I-III zajęła II miejsce w Finale Miejskim programu "Lekkoatletyka dla Każdego!"
Reprezentacja SP 6 zajęła II miejsce w turnieju "Zapasy sportem wszystkich dzieci"
Daria Kaik - I miejsce a Karolina Bartusek - III miejsce w Międzynarodowym Crossie Rydułtowskim

2014
Szkoła Podstawowa nr 6 przystąpiła do programu "Lekkoatletyka dla Każdego!"
Międzynarodowy Memoriał Biegowy Henryka Puzonia w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży rozegrany w miejscowości Zabrzeg (Daria Kaik IIm.,Przemysław Kabik IIm., Tymek Socha IIIm.)
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce 3 brązowe medale - w biegu na 60 m. Martyna Hyba, w biegu na 1000 metrów Wiktoria Otrzonsek oraz Mateusz Książek w skoku w dal.
Kolejny olbrzymi sukces !!! Zajęliśmy VII miejsce na ponad 1400 szkół podstawowych województwa ślaskiego w współzawodnictwie międzyszkolnym za rok szkolny 2013/2014
Reprezentacja chłopców zajęła II miejsce w województwie w Czwórboju Lekkoatletycznym (Hubert Szaraniec, Mateusz Książek, Igor Augustyniak, Filip Dłużniak i Wiktor Sajdok)
Ogólnopolski Bieg Przełajowy Świętochłowice II miejsce Huber Szaraniec w biegu na 600 metrów.
Reprezentacja dziewcząt zajęła V miejsce w województwie w Biegach Łyżwiarskich
Wiktotia Otrzonsek, Aleksandra Maciejok, Katarzyna Grabczyk i Martyna Ziemecka
Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce w województwie w Biegach Łyżwiarskich
Igor Augustyniak, Mateusz Książek, Daniel Szymik i Daniel Lisoń
Mistrzostw Śląska Dzieci w zapasach, złoty medal wywalczył Daniel Lisoń srebrny Dorian Friede.
Daniel Lisoń wywalczył II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Młodzików w zapasach

2013
Karolina Bartusek
zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 10 w tenisie ziemnym
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce w biegu na 300 m. III miejsce wywalczyła Karolina Niedworok
Reprezentacja dziewcząt zajęła VIII miejsce w województwie w Biegach Łyżwiarskich
Reprezentacja chłopców zajęła VI miejsce w województwie w Biegach Łyżwiarskich
Denis Kwiatkowski wywalczył II miejsce w Ogólnopolskim Turnielu Młodzików w zapasach w Miliczu
Karolina Bartusek zajęła II miejsce w Międzynarodowych Biegach Ulicznych Hornicka Desitka rozgrywanych w miejscowości Frydek Mistek (Czechy)
Wyjazd reprezentacji szkoły na Memoriał Biegowy Henryka Puzonia w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży rozegrany w miejscowości Zabrzeg (Karolina Bartusek Im., Daria Kaik IIm., Daniel Lisoń IIm., Wiktoria Otrzonsek IIIm.)

2012
Mistrzostw Śląska Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Mistrzami Śląska w swoich kategoriach wagowych zostali: Denis Kwiatkowski, Edwin Krawczyk i Dariusz Makieła, srebrny medal wywalczył Damian Makieła, natomiast medale brązowe zawisły na piersiach Jakuba Kurki i Patryka Stachowicza.
Wyjazd reprezentacji szkoły na Memoriał Biegowy Henryka Puzonia w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży rozegrany w miejscowości Zabrzeg (Niedworok Karolina Im., Kamil Wieczorek IIIm.)

2011
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce w skoku w dal II miejsce wywalczyła Klaudia Otrzonsek.
Tomasz Kitel
uczeń klasy VI c został Mistrzem Śląska Młodzików w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 53kg.

2010
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce w biegu na 600 m. II miejsce wywalczyła Suchowiecka Patrycja
Reprezentacja dziewcząt zajęła IV miejsce w województwie w Czwórboju Lekkoatletycznym (Suchowiecka Patrycja, Świątek Jessica, Otrzonsek Klaudia, Libor Oliwia, Rutkowska Ola, Krupa Ola)

2009
Reprezentacja dziewcząt w badmintonie w składzie Magda Kalinowska i Kasia Smolik zajęła V miejsce w województwie
Reprezentacja dziewcząt zajęła V miejsce w województwie w Czwórboju Lekkoatletycznym
Reprezentacja szkoły z klas II-V zajęła IV miejsce w finale wojewódzkim Gier i Zabaw Ruchowych
Zapaśnicy reprezentujący SP 6 zdobyli na odbywających się w Brzeźnicy Mistrzostwach Śląska Szkół Podstawowych w zapasach stylu wolnego 5 medali Złote: Matusik Kewin i Bartosz Rumas, Srebrny: Roland Rozmiarek, Brązowe: Łukasz Dubiel, Dawid Dziewior.

2008

Dziewczynki wzięły udział w Halowych Mistrzostwach Śląska Dzieci w Lekkoatletyce które odbyły się w Spale, Zuzanna Putoń zwyciężyła zaś Katarzyna Mol zajęła IV miejsce w biegu na 60 metrów
Reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła I miejsce w województwie w Czwórboju Lekkoatletycznym co dało awans so finału ogólnopolskiego rozgrywanego w Toruniu (Zuzia Putoń, Kasia Mol, Monika Piegza, Agnieszka Labus, Iwona Grund, Magda Kalinowska, Olek Wojtachnio, Tomek Janista, Kuba Rumas, Dominik Frąckowiak, Daniel Kruczek, Bartek Gawron)
Największy sukces w historii szkół podstawowych z terenu miasta Rudy Śląskiej, zajęliśmy V miejsce w współzawodnictwie międzyszkolnym szkół podstawowych w województwie śląskim
Wyjazd reprezentacji szkoły na Memoriał Biegowy Henryka Puzonia w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży rozegrany w miejscowości Zabrzeg (Patrycja Wdowczyk Im., Patrycja Suchowiecka IIm., Klaudia Otrzonsek IIm., Magda Kalinowska IIIm.) oraz uczestnictwo w największej biegowej imprezie w kategoriach dzieci wiosennym Crosie Ostrzeszowskim

2007
Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkoatletyce, Zuzanna Putoń I miejsce, Aleksandra Idczak II miejsce w biegu na 300 m. natomiast Agnieszka Labus w skoku w dal uplasowała się na IV miejscu
Wyjazd reprezentacji szkoły na wiosenny Cross Ostrzeszowski w którym Zuzanna Putoń zajęła II miejsce
Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce w województwie w Sztafetowych Biegach Przełajowych (Kasia Mol, Monika Piegza, Agnieszka Labus, Jagoda Krawczyk, Patrycja Wdowczyk, Agnieszka Kurpas)

2006
Uczestniczyliśmy w największej jesiennej imprezie biegowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez 1 Pułk Specjalny Komandosów: "Biegu o Nóż Komandosa" w Lublińcu (Agata Piątek Im., Jagoda Krawczyk IIIm., Ola Idczak VIm., Patrycja Wdowczyk VIIm.)

2005
Reprezentanci Szkoły zakwalifikowali się do krajowego finału Czwartków Lekkkoatletycznych rozgrywanego w Warszawie (Ola Idczak, Ania Dziuba, Agata Piątek, Monika Mochnia)
Uczestniczyliśmy w największej jesiennej imprezie biegowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez 1 Pułk Specjalny Komandosów: "Biegu o Nóż Komandosa" w Lublińcu (1000m.dz. Monika Piegza Vm., 1000m.ch. Michał Gabor IIm., Tomasz Janista Vm., Dawid Jendrzejowski VIIIm., 1400m.dz. Agata Piątek Vm., 1400m.ch. Michał Szulga IVm.)

2004
Reprezentanci Szkoły zakwalifikowali się do krajowego finału Czwartków Lekkkoatletycznych rozgrywanego w Warszawie (Ola Orłowska, Grzegorz Łabus, Alicja Kalota, Magda Wojdanowska, Monika Mochnia, Patrycja Bober, Ania Szkudlarek, Paweł Szewczyk, Michał Szulga)
Wyjazd reprezentacji szkoły do Będzina na Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży

2003
Uczestniczyliśmy w największej jesiennej imprezie biegowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez 1 Pułk Specjalny Komandosów: "Biegu o Nóż Komandosa" w Lublińcu (600m.dz. Ania Pieczyńska IVm., 1000m.dz. Maga Wojdanowska IIm., Ania Szkudlarek Vm., Monika Mochnia VIIm., 1000m.ch. Michał Szulga IIIm., Paweł Szewczyk VIm.)

2002
Uczestniczyliśmy w największej jesiennej imprezie biegowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez 1 Pułk Specjalny Komandosów: "Biegu o Nóż Komandosa" w Lublińcu (1000m.dz. Agnieszka Bednarz Im., Patrycja Bober IVm., Ola Wolnik VIIm. Ania Szkudlarek VIIIm., 600m.ch. Rafał Wolnik IIIm., 1000m.ch. Krzysztof Hauk IVm., Michał Szulga VIm.)

2001
Uczestniczyliśmy w największej jesiennej imprezie biegowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez 1 Pułk Specjalny Komandosów: "Biegu o Nóż Komandosa" w Lublińcu (Natalia Rasiewicz IIm., Tomasz Fleszar Vm., Krzysztof Hauk VIIm.)

2001 - 2010
Uczniowie naszej szkoły corocznie zdobywali czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej biegów dzielnicowych z cyklu "Ruda Śląska plus bieg równa się zdrowe społeczeństwo"

Copyright © 2010 Szkoła Podstawowa nr 6.  All rights reserved.